Jdi na obsah Jdi na menu
 


Camelia z Labských pískovců

10. 7. 2012

 

 

kamilka.jpg

Více fotek zde

Kamilka se nám zalíbila na první pohled hned po narození. Krásně flekatá, drobná fenka. Čím byla starší, tím sympatičtěji působila. Veselý šašek a přitom odvážná a vyrovnaná. Přestože byla nejmenší z vrhu, nic si nedala líbit. S partou dospělých fen se vyrovnává s grácií - je uctivá, ale ne přehnaně a tak si s ní ráda hraje nejen maminka, ale i Ginger, která si od ní nechá vše líbit. S Mendy se dohadují o míček. Malá číhá, až Mendy nebude dávat pozor a bleskem ho ukradne.

 

Nyní už je téměř dvouletá, skvělá povaha jí vydržela.  Rekreačně se věnujeme agility a  pravidelně navštěvujeme seniory v rámci canisterapie. Kamilka je hodně kontaktní jak k nám, tak k cizím lidem. Zůstala drobnější, váží 8 kg, což nám vyhovuje a přitom je velmi obratná a pohyblivá. Všechny zdravotní testy dopadly nejlépe, jak to bylo možné, takže se připravujeme v létě na připuštění. Momentálně máme v jednání dva psy na krytí, Jednoho v Norsku a druhého ve Finsku. Tak dlouhou cestu budeme vážit kvůli výběru vhodného nepříbuzného, pěkného psa. Těšíme se na štěňátka a jestli vše vyjde, zůstane již tradičně jedna fenka doma.

 

Kamilka je  velmi učenlivá, jak už kooikříci obecně bývají, a intuitivně plní zadané povely, i když jí je předvádím poprvé. Ve třech měsících uměla sednout, lehnout, podat pac, vstát, plazit se, počkat před plnou miskou, štěkat na povel a snaživě capala vedle nohy. Také aportování a přetahování ji baví a šupáčka (syna) honí se zuřivým vrčením a pohotově ho kouše kam dosáhne. Má zuby jako jehly, tak si raději bere na tuto hru plyšáka.

Od 6 týdnů v podstatě dodržuje čistotu, pokud jí to umožníme, což je velmi příjemné.

Ráda řádí ve vodě, raději se ještě drží na mělčině, ale pokud zrovna uklouzne, nevadí, klidně si doplave na břeh.

Začínáme s ní dělat canisterapii, je k lidem velmi přátelská a ráda se předvede, nechá se ochotně pomazlit. Trpělivě snáší malé děti a staré lidi má vyloženě ráda.

Se psy si hraje a dělá mi pomocnici ve školce pro štěňata. Zvládne rázně i velká plemena a šťastně si s nimi zaběhá, ale k maličkým štěňatům je velmi něžná.

Celý její postoj vyjadřuje - život je fajn - a přináší radost každému, kdo se s ní setká. Je to naše sluníčko, jsme vděčni za to, že ji máme.