Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adélka

4. 7. 2010

Průkaz původu

Adélka se  od počátku jevila dobře. Pochází ze 7 štěňat. Byla nejmenší z velmi vyrovaného vrhu. Byla už naučená na své jměno a vyrůstala v rodině obklopená láskou a a péčí. U nás se jí dostalo zasloužené pozornosti. Naše borderka ji přijala laskavěji než vlastní štěňata a vychovávala ji velmi pozorně a pečlivě. Celé dny si hrály. Zvykla si na soužití s kočkami a morčaty. Náš nejmladší, v té době šestiletý syn ji naučil důvěře a lásce k dětem.

K cizím psům je rezervovaná a má sklony k dominanci, pokud jí síly stačí, jinak se raději drží stranou. Pokud se k ní přiblíží nezvaný dotěra, ostře ho oštěkne, ale do rvaček se nepouští. Doma ohlásí každého cizího člověka, pak je v klidu. Kontakty s cizími lidmi nepotřebuje, jen se pozdraví a lehne si k nám. Citlivé lidi si oblíbí a ráda se nechá hladit.

Na výstavách jsme zpočátku neměli kromě Suzy konkurenci, takže máme řadu titulů, Českého junior šampiona, několik ocenění BOB, CAC i CACIB. Pak jsme už na výstavy nejezdili, moc nás to nebaví. V roce 2011 jsme na klubovou výstavu KCHLS a tam Adélka vyhrála v konkurenci několika fen Klubového vítěze. Tohle vítězství nás těší nejvíce.

Zábavnější je pro nás i pro Adélku agility. Běhal s ní převážně můj manžel, ale pokud neměl čas i já. Párkrát do roka zajdeme i na závody. Se mnou se slušně umístila na benefičních závodech v Děčíně -  2. a 3. místo a s manželem vyhrála dvojzkoušky v Chlumci. Nic velkého, ale potěší to. Od roku 2012 jí dělá vodiče syn a jde jim to hezky - má přeci jen rychlejší nohy než my.

Nyní už je Adélka na odpočinku, po ukončení chovnosti byla z preventivních zdravotních důvodů vykastrovaná. Dále se věnujeme canisterapii, zkoušky si obnovila v nemocnici v Kladně roce 2016 společnosti Agnitio.

Fotky z agility jsou v galerii www.kooikerhondje.estranky.cz/fotoalbum/agility/

Adélka má v září 2011 provedeno kontrolní vyšetření očí  - je zdravá.

V roce 2009 měla poprvé štěňata, dvě fenky a tři psy. Více v sekci Adélka - štěňata B.

Adélka byla nakryta 2.2.a 3.2.2012 holandským psem Unique Billy v.h. Runxputtehof a 8.4. se jí narodilo 6 štěňat, čtyři psy a dvě feny. Více v sekci Adélka - štěňata C.

 

Náhledy fotografií ze složky Adélka