Jdi na obsah Jdi na menu
 


Canisterapie

   S canisterapií se začínali s naší borderkou Ginger a její dcerou Arnikou. Zkoušky jsme skládali u společnosti Agnitio v Kladně v roce 2011 a od té doby více méně pravidelně docházíme do Domova pro seniory na Kamenické ulici v Děčíně, občas do škol a Ústavu sociální péče ve Staré Olešce.              

dscf0050.jpg

Více fotek zde

   Kooikerhondje je považován za poněkud plaššího psa, nepříliš vhodného k dětem a nedůvěřivého k cizím lidem. Mezi kooikry se určitě najdou jedinci s takovou povahou, ale většina jich je naštěstí jiná - přátelská, důvěřivá a družná. Protože Kamilka je velmi přátelská a vyrovnaná,  v rámci socializace jsme ji brali zhruba od 5 měsíců na terapie sebou - jen se podívat. Kamilce se to zalíbilo a když se po dosažení jednoho roku věku mohla absolvovat canisterapeutické zkoušky, přihlásili jsme nejen ji, ale i její maminku Adélku a naši dobráckou ovčandu Mendy. Zkoušky tentokrát probíhaly v Ústí nad Labem u společnosti Pes A Člověk a  přestože byly poměrně náročné, naše holky obstály a nyní s námi pracují všechny.

   Mendy se nechá nejen hladit, ale ochotně do naprostého vyčerpání honí šišky, které jí klienti házejí.

   Všechny fenky občas rády předvedou, co umějí - klientům se to líbí a pokud chtějí, mohou si zkusit cvičit s nimi sami.

   Adélka i Kamilka ochotně skáčou cizím lidem na klín, nechají se objímat a hladit, a samozřejmě i krmit - to mají nejradši - a těší je to. To je na canisterapii nejdůležitější - radost musí přinášet nejen lidem, ale i psům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář