Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mendy Sherak

14. 1. 2012

Mendy od mládí trpí EPI a navíc jí kameny ve žlučníku ucpaly odtok žluči. Nemohla jíst a trpěla bolestmi. Temperamentní, hravá a krásná fena vážila jen 24 kg a chtěla umřít. Její majitelé to vzdali, ale dovolili nám pokusit se o její záchranu. Společnými silami jsme ji vrátili vůli žít. Dnes váží o deset kilogramů více, její srst se leskne a Mendy se raduje z každého dne. Je sice trvale na dietě a bere léky, ale to je jen malá obtíž.

Je to věrný společník našeho nejmladšího syna, provází a respektuje ho od jeho 7 let. Celé hodiny je ochotna aportovat šišky a chytat sněhové koule, stejně jako střemhlav skákat do vody za aportem. Není to sice zrovna známkou její vysoké inteligence, ale co na tom, nemůže být každý génius. Přezdíváme jí Forrest.

S Ginger a Adélkou nebylo spojování jednoduché. Několikrát byly poznamenány jejími zuby a byly chvíle, kdy jsme Mendyně hledali nový domov. Nikdo ale nemocnou fenku nechtěl. Zůstala u nás a trochou ostražitosti z naší strany a při správném vedení vyjde s fenami i kočkami k naší spokojenosti. Kočkám občas zpívá, chodí kolem nich a hlubokým basem s vyššími trylky jim prozpěvuje. Kočky to zdá se, nechává chladnými.

Lidi bez rozdílu miluje.

 

Náhledy fotografií ze složky Mendy